AKTYWNY SAMORZĄD

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku informuje, iż Powiat Radomszczański będzie przystępować w 2015 roku do realizacji pilotażowego programu "Aktywny Samorząd" ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Informacje w tej sprawie można uzyskać pod numerem telefonu 44 683 44 22

czytaj więcej......

Wycieczka do Warszawy

W dniach 24 - 25 kwietnia 2014 r. dzieci z rodzin zastępczych powiatu radomszczańskiego i ich opiekunowie uczestniczyli na zaproszenie Premiera Donalda Tuska w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Podczas dwudniowego pobytu w Warszawie dzieci zwiedziły Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik oraz Zamek Królewski. Dzieci zakwaterowane były w Hotelu Parkowa w Warszawie przy ul. Belwederskiej. W wycieczce uczestniczyło 28 dzieci w wieku od 14 miesięcy do 21 r.ż. oraz 10 opiekunów.

czytaj więcej......

Szanowni Państwo

Na stronie http://www.amputowani.pl/ można znaleźć poradniki dla osób po amputacji kończyn dolnych. Poradniki te są bezpłatne i chcielibyśmy, aby dotarły do jak największej ilości osób po amputacjach, ich rodzin a także osób, których zawód związany jest z tematyką amputacji kończyn, gdzie na forum użytkownicy protez wymieniają opinie, doświadczenia i udzielają sobie wsparcia. Na bieżąco można śledzić również stronę FaceBooka https://www.facebook.com/Amputowani?ref=hl

 

WOJEWÓDZKA KARTA RODZIN WIELODZIETNYCH

W dniu 30 października 2013 r. Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął Uchwałę nr 1517/13 w sprawie wprowadzenia zasad realizacji Programu działań na rzecz rodzin wielodzietnych w województwie łódzkim pod nazwą "Wojewódzka Karta Rodzin Wielodzietnych". Program "Wojewódzka Karta Rodzin Wielodzietnych" zakłada wspieranie rodzin wielodzietnych poprzez wprowadzenie dla nich systemu ulg i uprawnień oferowanych przez instytucje samorządu województwa łódzkiego, w tym przez instytucje kultury, edukacji, sportu, turystyki, zdrowia.

czytaj więcej......

 

PROJEKT DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji zaprasza osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym oraz umiarkowanym ze sprzężeniem w wieku 16-30 lat do udziału w nowym projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

czytaj więcej......

REAGUJ - MASZ PRAWO

27 maja 2013 roku wystartowała kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka REAGUJ. MASZ PRAWO. Jej głównym celem jest zmiana biernej postawy ludzi wobec aktów krzywdzenia dzieci oraz zmniejszenie społecznego przyzwolenia na stosowanie przemocy.

czytaj więcej......

 

UWAGA!!! POSZUKUJEMY KANDYDATÓW NA RODZINY ZASTĘPCZE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku poszukuje kandydatów na Rodziny Zastępcze. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się telefoniczne pod numerem 44 683-20-06 lub osobiście do pokoju nr 21 (I piętro).

 

 

 

PZdsOoN

Do pobrania

Linki
 
 
Projekt i wykonanie - PCPR w Radomsku